Nauczyciel bliski przyrodzie – letnia szkoła dla pedagogów

Nauczyciel Bliski Przyrodzie to sześciodniowe szkolenie skierowane do pedagogów, opiekunów i miłośników edukacji leśnej chcących pogłębić swoją wiedzę.

Uczestnicy dowiedzą się między innymi:

• czym są przedszkola leśne i jaka jest ich idea;
  • jaką rolę pełni nauczyciel w przedszkolu leśnym;
  • jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo oraz udzielić pierwszej pomocy;
  • jak pracować z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.
  • jak w plenerze zrealizować zajęcia z zakresu podstawy programowej wychowania przedszkolnego (rozwoju języka, matematyki, sztuki).

Na zainteresowanych czekają również nocne wyjścia do lasu (między innymi Noc Sów), plener malarski i fotograficzny, warsztaty twórcze.
Uczestnikom zapewniamy miejsce do rozbicia namiotu, dostęp do wody, obiady z cateringu, materiały szkoleniowe oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń i poznania ciekawych ludzi 😉
Każdy z uczestników po zakończonym szkoleniu otrzyma certyfikat sygnowany przez Polski Instytut Przedszkoli Leśnych.

Ilość miejsc ograniczona!

Zapewniamy:

• pełne wyżywienie (produkty na śniadania i kolacje przygotowywane przez uczestników) oraz dwudaniowy obiad w formie cateringu (do wyboru wersje: mięsna, wegańska, bezglutenowa)
  • ogromną dawkę wiedzy przyrodniczej i nie tylko (m.im. Noc Sów, zajęcia przyrodnicze w plenerze, szczegóły funkcjonowania przedszkoli leśnych,)
  • ciekawe warsztaty w okolicznościach natury (zajęcia twórcze, Bushcraft, realizowanie programu przedszkolnego i szkolnego w terenie)
  • integrację i dobrą zabawę
  • miejsce na rozbicie namiotów na terenie bazy terenowej Fundacji trzy czte ry!
  • prysznic i toaletę turystyczną
  • wodę pitną
  • środki czystości

Kiedy:
1-6 lipiec 2019

Gdzie:
Przedszkole leśne Puszczyk – baza terenowa
Osowicze 115 (200m od granicy Białegostoku)

Zapisy i informacje:
biuro@lesneprzedszkola.pl