Szkolenia

Oferta szkoleniowa przygotowana została z myślą o nauczycielach, edukatorach, rodzicach i miłośnikach leśnej edukacji przedszkolnej oraz tych którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie.

Jak założyć leśne przedszkole?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką przedszkoli leśnych, szczególnie osoby, które chciałyby założyć przedszkole leśne.

Czytaj więcej

Nauczyciel bliski przyrodzie. Kurs pedagogiki w naturze.
Wakacje 2023

 

Nauczyciel Bliski Przyrodzie to pięciodniowy kurs edukacji outdoorowej skierowany do pedagogów, opiekunów i miłośników edukacji leśnej chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące zabawy oraz nauki z dziećmi i młodzieżą w terenie.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w przedszkolu leśnym

 

Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa leśnym przedszkolakom Polski Instytut Przedszkoli Leśnych opracował nowatorski program profilaktyki.

Czytaj więcej

Przygotowanie do pracy w leśnym przedszkolu

 

To 3-dniowe szkolenie skierowane do osób, które zamierzają lub już pracują w leśnym przedszkolu. Celem szkolenia jest poznanie życia codziennego przedszkola leśnego.

Czytaj więcej

Konsultacje telefoniczne / Zoom

 

Służymy pomocą i radą we wszystkich tematach związanych z zakładaniem i prowadzeniem przedszkoli leśnych.

Czytaj więcej

Konsultacje w terenie

 

Jeśli chcesz skonsultować problematyczne kwestie lub potrzebujesz superwizji nasi eksperci są w gotowości aby przyjechać i udzielić wsparcia w twojej placówce.

Czytaj więcej

Wizyta studyjna w przedszkolu

 

Jeśli chcesz na własne oczy przekonać się jak działa leśne przedszkole zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych instytutowych przedszkoli…

Czytaj więcej

Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej

 

Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej to wieloaspektowe szkolenie skierowane do osób pragnących hobbystycznie lub zawodowo zajmować się szeroko pojętą edukacją przyrodniczą…

Czytaj więcej