Publikacje

Zapraszamy do pobrania bezpłatnych materiałów.

Koncepcja Pedagogiczna Przedszkoli Leśnych

 

Koncepcja pedagogiczna przedszkoli leśnych opracowana przez Polski Instytut Przedszkoli Leśnych przybliża ideę edukacji w bliskim kontakcie z przyrodą. Określa główne założenia i cele pedagogiczne dla przedszkoli leśnych w Polsce oraz jest zgodna z podstawą programową wychowania przedszkolnego MEN.

Pobierz PDF

Leśna scena muzyczna – scenariusze

 

Publikacja jest efektem realizacji projektu Leśna Scena Muzyczna w Przedszkolu Leśnym Puszczyk w Białymstoku. Zawiera scenariusze zabaw aktywizujących zmysł słuchu.

Pobierz PDF

Leśne gry i zabawy

 

To zbiór gier i zabaw leśnych dla przedszkolaków. Głównym celem opisanych aktywności jest poznawanie świata fauny i flory lasu, a także pokazanie dzieciom, że las oferuje doskonałe warunki do zabawy przy minimalnym wykorzystaniu gotowych materiałów, a główną rolę odgrywają dary natury. Wykorzystując poniższe zabawy przybliżysz przedszkolakom świat przyrody. Pokażesz, że czas spędzony w lesie to nieskrępowana radość i prawdziwa frajda. Będziesz świadkiem wytworzenia się tak ważnej dla naszego życia więzi: człowiek – natura.

Pobierz PDF

Program wychowania przedszkolnego „Przedszkolak w lesie”

 

Program jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.

Czytaj więcej